Ви знаєте, що може входити до складу клеєного бруса? | ТМ Kedr House
Блог
Кедр Хаус™
Все про дерев'яне житлове будівництво

Ви знаєте, що може входити до складу клеєного бруса? ВІДЕО!

Клеєний брус на ринку дерев’яного домобудівництва представлений різного рівня якості. Для того, щоб побудувати дерев’яний будинок Преміум-класу з відмінним зовнішнім виглядом і хорошими експлуатаційними характеристиками, клеєний брус повинен відрізнятися своєю якісною перевагою.

Цей матеріал стає все більш популярним, але чи знаєте Ви, що може ховатися в складі клеєного бруса?

Вам можуть пропонувати клеєний брус з сосни європейської або ялини звичайної (укр. «Смерека»). Ціна за 1 м³ на одну і ту ж породу може істотно відрізнятися як в меншу, так і в більшу сторону. Залежить це від багатьох факторів. Один з них – це при виробництві клеєного бруса змішуються різні породи хвойних дерев.

Великою ймовірністю може бути, що в клеєного бруса буде підмішана ялиця (укр. «Ялиця»). Визначити це складно і залишається тільки сподіватися на сумлінність виробників.

 

Ялиця значно відрізняється характеристиками і вартістю від своїх хвойних побратимів:

Плюси

  • Деревина з ялиці практично не має запаху (може бути і мінусом для любителів деревного хвойного запаху).
  • Ялиця виділяє фітонциди, які очищають повітря, крім того, особливі ефірні масла зроблять атмосферу в домі легкою і приємною.
  • Цей вид деревини менше уражається синявою.

Мінуси

  • Ялиця – сама м’яка і легка з хвойних порід дерева.
  • Ялиця не має смоляних кишень, через відсутність смоли дерево схильне до швидкого гниття.
  • Ялиця швидко покривається пліснявою при підвищеній вологості.
  • Здатність утримувати кріплення (опір висмикування цвяхів і шурупів) в середньому на 25% нижче, ніж у сосни, на 10% нижче, ніж у ялини, і в 3 рази нижче, ніж у ясеня.

 

Мінуси ялиці роблять її непридатною в будівельній галузі і тому рідко використовують в несучих конструкціях дерев’яного будинку з бруса.

Її можуть застосовувати: в целюлозній промисловості, при виготовленні декоративних елементів дерев’яних будинків, меблів, музичних інструментів і т.п. Мінуси ялиці роблять її непридатною в будівельній галузі і тому рідко використовують в несучих конструкціях дерев’яного будинку.

Звертаємо Вашу увагу, що Ви маєте право запросити у виробника максимально повну інформацію про склад клеєного бруса і отримати відомості про характеристики деревини. Наприклад, це може бути Сертифікат походження деревини або інший документ, що підтверджує склад клеєного бруса.

 

Алена Трохименко: «Завжди з турботою про своїх клієнтів! У моєму відео, я звертаю Вашу увагу про що можуть замовчувати виробники клеєного бруса. »

 

Підписатися на розсилку

Контакти

м. Київ
Спеціальна пропозиція