Оновлення фасаду в будинках з клеєного бруса | ТМ Kedr House
Блог
Кедр Хаус™
Все про дерев'яне житлове будівництво

Оновлення фасаду в будинках із клеєного бруса

Збільшується кількість людей, які бажають жити або відпочивати в дерев’яних будівлях або придивляються до подібних будов. Прихильники дерев’яних будинків знають, що стіни із сирих колод вимагають більшого догляду й частого оновлення, у порівнянні з клеєним брусом. І складається враження, що клеєний брус ідеалізується в очах майбутніх власників свого екологічного будинку.

Щоб ідеальне уявлення відповідало дійсності, необхідно розібратися в технології виробництва клеєного бруса і знати особливості своєчасного догляду в сучасних будинках із дерев’яних міцних стін.

У цій статті торкнемося питання догляду за зовнішнім захистом клеєного бруса від впливу навколишнього середовища у вигляді ультрафіолету й атмосферних опадів.

Основне правило при зовнішньому догляді стін із клеєного бруса: необхідно оновлювати захисне покриття через 4–7 років після першого нанесення. «Підстрахувальний» період, правда? А за фактом, стіни з бруса з південного боку іноді вимагають просочення й через 3 роки. Не потрібно лякатися вказаного факту! Якщо вчасно оновлювати південний бік бруса, не доведеться переплачувати згодом. Вчасно — вигідно.

А що відбувається, коли пропустили період оновлення стін по всім сторонам фасаду? Від ультрафіолету, рвучкого вітру та атмосферних опадів руйнуються і «вивітрюються» шари грунтованого просочення та фінішних лазурей, відкриваючи доступ до верхнього шару натурального дерева. Якщо простіше, брус оголюється й починає чіпляти різні поверхневі грибки, забруднюється, старіє — сивіє і т. п.

У такій ситуації шліфування бруса необхідне, але воно не допоможе позбутися страждань деревини. На нашій практиці добре працював засіб німецького виробника Osmo — це гелеподібна маса Holz — Entgrauer Kraft gel 6609, яка видаляє забруднення і відновлює первинний, природний вигляд деревини. Схоже на омолодження!

Гель наносимо фірмовою щіткою Osmo, додається в комплекті (для очищення більшого об’єму бруса, ми купуємо аналогічну за властивостями щітку) і залишаємо на деревині 15 — 20 хвилин, після змиваємо достатньою кількістю води. Змивання гелю легко перевірити: просто проведіть по брусу пальцями, якщо залишки гелю залишилися — поверхня слизька, а нам потрібна поверхня шорсткого бруса «після шліфування». Далі надаємо час для висихання і продовжуємо просочувати клеєний брус за обраною технологією. Потрібно завжди уникати пошкодження деревини до фінішного захисту, інакше замасковані «нездорові» ділянки виявляться на фасаді плямами.

 

Звертайтеся в Кедр Хаус ТМ за будівельними та оздоблювальними послугами щодо споруд із клеєного бруса: 067–490–90–93

Підписатися на розсилку

Контакти

м. Київ
Спеціальна пропозиція